Jdi na obsah Jdi na menu
 


NASCAR - Vozy s motory Toyota mají problémy

1. 3. 2009

Obrazek

Společnost Toyota jako jedna ze čtveřice výrobců, jež dodává motory pro seriál Sprint Cup, je nepříjemně překvapena množstvím poruch, které o tomto závodním víkendu postihly vozy poháněné právě jejich agregáty. Před třetím závodem sezóny bylo totiž nutné vyměnit hned pět motorů.

Potíže konkrétně postihly Kylea Busche, Davida Reutimanna, Marcose Ambrose, Briana Vickerse a Scotta Speeda; všichni totiž měli problémy se svými pohonnými jednotkami během pátečních tréninků. Kvůli nutné výměně motorů pak tito piloti odstartují do nedělního závodu v Las Vegas ze zadních pozic.

Vůz Kylea Bushe je připravován týmem Joe Gibbs Racing, ovšem důvody jeho problémů s motorem byly zcela rozdílné, než ty u zbývající čtveřice jezdců - ty ale pocházejí od stejného dodavatele, a to konkrétně od Toyota Racing Development z Kalifornie. Zástupce Toyoty Lee White k potížím uvedl následující: "V podstatě víme, kde je zakopán pes, ovšem nejsme schopni říci, jaké jsou příčiny těchto potíží. Jde o nějaký problém ve ventilovém rozvodu, vypadá to, že v oblasti vačkové hřídele a zdvihátek není správné množství maziva. Buď je ho tam moc anebo málo..."

Do podobných problémů se před týdnem dostal i Brian Vickers, jenž sice ve Fontaně vybojoval pole position, ale kvůli výměně motoru svoji nejvýhodnější startovní pozici ztratil. Lee White ubezpečuje, že automobilka během týdne provedla na pohonných jednotkách změny a problémy by již neměly nastat. "Mysleli jsme, že změny povedou k lepšímu, ovšem nyní musíme přiznat, že to rozhodně nebyla cesta tím správným směrem. Přijeli jsme do Vegas a doufali, že problém zvládneme, ovšem nestalo se tak, bohužel."

Obrazek

Proto byla Toyota donucena k tomu, aby opět zapracovala na svých motorech tak, aby se neopakovalo páteční fiasko. Výsledkem této snahy ovšem může být snížení výkonu jednotlivých agregátů. "Úpravy, které jsme provedly, sníží výkon zhruba o pět koní, což je zanedbatelné, samozřejmě, že samotní jezdci tím ale nadšeni nebudou. Ale naším cílem je to, aby své vozy dovezli až do cíle," dodává Lee White.

 

Toyota ovšem není jediným výrobcem, který se potýká s problémy svých pohonných jednotek. V minulém závodě trápily problémy s motorem i týmy Hendrick Motorsports či Earnhardt Childress Racing, oba přitom jezdí s agregáty Chevrolet.

Zdroj: Autosport.com
Foto: Nascar.com
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář